Mlýnky – září 2018

V rámci projektu Spolu vlastní cestou proběhl koncem měsíce září první zábavně-poučný víkend v rekreační oblasti Mlýnky. Víkend byl pořádán pro biologické děti pěstounů společně s dětmi v pěstounské péči. Cílem víkendu bylo posílení vztahu mezi oběma skupinami, které si procházejí vlastními specifickými problémy. Díky hrám a společně strávenému času s poradenským pracovníkem předpokládáme navázání vztahů mezi dětmi, větší otevřenost a důvěru.

Pro děti byl po celý víkend připraven zábavný program. Níže pár slov k programu pro děti od naší skvělé animátorky Olinky ↓

V druhé polovině září dostaly děti skvělou příležitost. Odpočinout si od běžných víkendových úklidů a zažít skvělý víkend s dětmi a animátory v rekreační oblasti Mlýnky u města Strážnice. Počasí bylo jako z katalogu, proto jsme využívali všechny šance na to být venku.

Po úvodním seznámení a vytvoření „stromu společenství“, který dětem dával příklad, že opravdu s každým můžou najít společnou věc, jsme rozehráli kolotoče bojovek. Během boje o vlajku došlo pouze k ušpinění oblečení, takže boj byl podle nás velice úspěšný. První večer jsme měli velice poklidný a rozhodli jsme se, že se projedeme kolem světa za 80 dní s Willy Fogem. K tomu byla možnost zahrát si několik deskových her, což někteří rádi využili. I první noc bez dospěláků jsme všichni nakonec úspěšně přežili.

Druhý den jsme opět měli plný her a venkovních aktivit. Na večer nám ale zbylo ještě dost energie na párty, na které nechyběla ani disko koule. Kdo se zrovna neúčastnil výuky latinskoamerických tanců, tak hádal kdo asi je ve vědomostní hře. Děti se tak dokázaly proměnit ve Večerníčka, Helenu Vondráčkovou nebo Steva Jobse. Některým to dalo opravdu zabrat, ale všichni to zvládli.

V neděli jsme na sobě již začali pociťovat únavu, tak dopoledne bylo věnováno rychlokurzu architektury, kdy děti malovaly vzdušné plány a rozvíjeli tak svoji představivost. Po obědě již nadešel smutný čas loučení a všichni jsme se vrátili zpět tam, kde je nám nejlíp. Užili jsme si to skvěle a za rok zase na viděnou.

      

Hra na hranolky, coca colu a big mac ⇓