"Spolu vlastní cestou"
 
Skleněnka, z.s.

Kampaň 2020 – Děti z pěstounských rodin v dětském kolektivu

Letošní kampaň navazuje na úspěšné aktivity předešlých let. Tento rok se zaměříme na dětské kolektivy – školy, družiny apod. Pěstounské a biologické děti se ve škole totiž často setkávají s určitou odlišností a nepochopením, ať už ze strany spolužáků či učitelů. Na všechny otázky, které se spolužákům, kamarádům či učitelům honí v hlavě, se budeme snažit odpovědět a ukázat, že vše nemusí být tak, jak se na první pohled může zdát. 

Začátkem školního roku bychom chtěli navštěvovat školská zařízení a s dětmi pořádat besedy na téma pěstounská péče. Do té doby však budeme pracovat na osvětové kampani i pro širokou veřejnost. 

Jako první jsme do světa vypustili hlasový spot v RÁDIO JIH – Jižní Morava. Ten jste mohli v rádiové stanici slyšet během měsíce dubna. Spot do rádia nám vyrobil talentovaný Michal Král Photography.

Pro ty, kteří si nestihli spot poslechnout v rádiu 👉 https://bit.ly/2xgGKJ8

Video ke kampani ⇓
Často je v dětském kolektivu nepoznáte. Koho? Děti vyrůstající v pěstounských rodinách. Děti z pěstounských rodin slýchají denně od ostatních mnoho otázek. Jejich situaci často nikdo nechápe… Sdílejte tohle video a šiřte s námi osvětu, ať je otázek co nejméně.